Restaurang Kiladalen
Restaurang Kiladalen
Lunch
Vi har säsongsstängt fram tills slutet slutet av mars 2026.
Vi har stängt för säsongen fram tills slutet av mars 2026.
I vår restaurang äter ni en god lunch samtidigt som ni kan njuta av utsikten över vackra Kiladalen och golfbanan. Utanför våra panoramafönster kan ni se golfarnas inspel på 18e green i perfekt söderläge.
Restaurangchef Emma samt vår kock Erik serverar vällagad mat med skandinavisk touch.
Är ni 8 personer eller fler ser vi gärna att ni bokar bord innan.
Kontakta oss på:
E-post: Restaurang@kiladalensgolf.se
Telefon: 0155-580 06

Event | Konferens
Är ni intresserade av att ha ett event eller er årliga konferens i vår restaurang? Vår personal har många års erfarenhet av bröllop, större fester och konferenser. Vår personal är med er under hela kvällen och all mat och dryck går genom oss.
Vi har plats för ca 80 sittande gäster inomhus, samt ett 50-tal på omgivande altan. Det finns för närvarande 14 bäddar för övernattning som kan bokas i samband med event dagen.
Passa på att kombinera med golf, footgolf, boule eller kanske en padeltunering?
Vi hjälper er gärna att skräddarsy ert event för att göra det så bra som möjligt. Vid intresse kontakta oss på
Mail: restaurang@kiladalensgolf.se
Tel: 0155-580 06.
Bröllop | Fest
Stor och ljus lokal med högt i tak. Stora fönsterpartier ut mot golfbanan och vackra Kiladalen. En stor altan i direkt anslutning till lokalen.
Vi är flexibla på olika upplägg i samband med bröllop, namngivning, minnesstund, födelsedagsfirande eller andra fester.
Vår restaurangpersonal hjälper er med era tankar och önskemål kring mat, dryck och övrigt upplägg.
Utöver mat och eventuell dryck så räknar vi alltid på ett kuvertpris per person inklusive lokalhyra och personal. Är ni intresserade av att veta mer om priser och lokal?
Skicka en bokningsförfrågan eller ring oss direkt på 0155-58006 eller ännu bättre, maila oss era tankar och funderingar så bokar vi in ett förutsättningslöst möte. restaurang@kiladalensgolf.se
Lokalen
En lokal med det lilla extra, bland annat en hel glasvägg söderut med utsikt över Kiladalens vackra natur samt del av golfbanan. Restauranglokalen har plats för ca 80 sittande gäster inomhus, samt ett 50-tal på omgivande altaner. Lokalen får inrymma 140 personer. Lokalen har 3 stycken toaletter varav en är handikappanpassad samt innehåller ett skötbord.
Vårt nybyggda kök är inrett med helt ny utrustning och maskiner. Köket är dimensionerat för att klara större sällskap och många lunchgäster.
En bar med fullständiga rättigheter har vi också.
